Tapetowanie

Malowanie Poznań

W przypadku odnawiania wizerunku wnętrza mieszkania wiele osób zastanawia się nad wyborem materiału kryjącego ściany. Do wyboru mamy tutaj farbę lub tapetę. I to właśnie ta druga ewentualność wydaje się szczególnie atrakcyjna z estetycznego punktu widzenia.

Tapeta to nie tylko możliwość przyozdobienia ściany dużym, wyrazistym wzorem, ale też tłoczonymi nierównościami i brakiem problemów z utrzymaniem czystości. Wybierając odpowiednią tapetę można zastosować wersję papierową, tekstylną, winylową, a nawet uszytą z włókna szklanego. Dodatkowo można do każdego z tych rodzajów dokupić paski ozdobne w najróżniejszych kształtach i o różnych wielkościach. Dodatkowo tapety można też malować, co jest oczywiście opcją nie do pogardzenia. Istotną kwestią jest fakt, że układanie tapet w dzisiejszych czasach możliwe jest również w kuchni, czy łazience. Co prawda są w tym przypadku potrzebne tapety wyspecjalizowane pod tym kątem, jednakże oczywiście jest możliwe ułożenie ich w taki sposób, by były trwałe i atrakcyjne wizualnie.
Przyklejanie tapet najskuteczniejsze jest w temperaturze między piętnaście a osiemnaście stopni Celsjusza. Trzeba pamiętać o dokładnym zaszpachlowaniu wszelkich ubytków w ścianie przed przystąpieniem do układania tapety. Każda większa dziura, nierówność, czy pęknięcie powinno również zostać przeszlifowane za pomocą papieru ściernego. Ściana musi być czysta – umyta za pomocą wody wzmocnionej detergentem, albo odpowiedniego płynu służącego myciu ścian. Usunięcie wszelkiego rodzaju plam i śladów po starych tapetach również jest konieczne. Warto pokryć podłoże klejem do tapet albo preparatem do gruntowania na dzień przed planowanym kładzeniem tapety.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: wordpress themes 2012 | Thanks to Download Premium WordPress Themes, wordpress themes free and Download Free WordPress Themes