Remonty Poznań

Remonty a malowanie ścian

Malowanie ścian to jedna z podstawowych czynności podczas każdego remontu (lub stanowiących jego zwieńczenie). Przed przystąpieniem do malowania należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach, które mogą nie tyle ułatwić nam pracę, lecz sprawić, że będzie ona w ogóle możliwa. Każda ściana, którą zamierzamy pomalować musi być czysta i sucha. Na dodatek powinna być ona idealnie równa, ponieważ wszelkie uszkodzenia, zarysowania i zadrapania powodować będą nierównomierne rozkładanie się farby.
Powierzchnia mokra albo brudna skutkuje powstawaniem pęcherzy pod wierzchnią warstwą farby. Stan ściany można sprawdzić w bardzo prosty sposób – wystarczy przykleić do niej fragment malarskiej taśmy. W przypadku pozostawienia śladu trzeba ścianę zeszlifować i odpylić. W przypadku obecności tłustych plam rozwiązaniem będzie detergent, a dla nieusuwalnych zabrudzeń farba izolacyjna.

Pamiętać należy jednak nie tylko o kwestiach technicznych. Malowanie to relatywnie szybki i tani sposób na zmianę wyglądu wnętrza naszego mieszkania. Nawet droga farba nie jest wielkim kosztem, a oszczędzanie na niej to bardzo zły pomysł. Im lepsza marka tym większa trwałość wykonanej pracy, doskonała przyczepność, pełny, niezmienny kolor i dodatkowa łatwość nakładania kolejnych warstw. Przy odpowiednio przygotowanym podłożu praca z farbą wysokiej jakości powinna być przyjemnością z odrobiną wysiłku. Malowanie nie wymaga żadnych szczególnych kwalifikacji. Oczywiście pewne szczegółowe czynności mogą pewnym osobom sprawiać trudność (szczególnie obmalowywanie okien, gniazdek prądu elektrycznego lub drzwi), dlatego też osoby, którym szczególnie obce są wszelkie prace fizyczne mogą zastanowićsię nad wynajęciem fachowca malującego w sposób szybki, profesjonalny i skuteczny.