Panele podłogowe Poznań

Panele podłogowe

Wykańczanie podłogi do kwestia niezwykle istotna dla naszego mieszkania. To właśnie od decyzji dotyczącej powierzchni, po której przyjdzie nam chodzić może zależeć bardzo wiele. Jedną z najchętniej stosowanych powierzchni jest drewno, które jest materiałem naturalnym i bardzo popularnym. Jednocześnie bardzo chętnie stosuje się panele podłogowe.

Ich popularność wynika przede wszystkim z połączenia walorów estetycznych z praktycznymi. Są one niezwykle ładne – wyglądają jak prawdziwe naturalne drewno. Jednocześnie są one bardzo trwałe i funkcjonalne, łatwo je zamontować, układanie nie zajmuje w tym przypadku dużo czasu. Ważną kwestią jest też brak konieczności stosowania kleju.
Każdy panel podłogowy z budowany jest z trzech nałożonych na siebie warstw materiału. Warstwa wierzchnia ma długość od dwóch do czterech milimetrów i najczęściej wykonana jest z twardego drewna pokrytego lakierem utwardzającym. Pod nią z najduje się warstwa nośna o grubości ośmiu milimetrów z drewna iglastego ułożonego w sposób prostopadły do warstwy powierzchniowej. Warstwa spodnia ma grubośc między półtora a trzy i pół milimetra i wykonana jest z drewna iglastego albo sklejki drewnianej.
Panele podłogowe dostępne na naszym rynku najczęściej mają kształt prostokątny i długość od 0,8 do 2,2 metra, oraz szerokość między trzynaście a dwadzieścia jeden centymetrów. Ich grubość zamyka się najczęściej w przedziale od ośmiu do dwudziestu dwóch milimetrów.